mistrzostwa Virtus

Dominik na mistrzostwach VIRTUS

Już jutro w szwedzkiej Uppsali startują Mistrzostwa Europy VIRTUS w lekkiej atletyce 2024. W wydarzeniu wezmą udział lekkoatleci z niepełnosprawnością intelektualną, w tym sportowcy z zespołem Downa. Wśród reprezentantów naszego kraju wystąpi przedstawiciel fundacji SONI Dominik Ulatowski, wybitny biegacz, wielokrotny zdobywca medali we współzawodnictwie międzynarodowym i krajowym. W Uppsali będzie rywalizował pod opieką swojej trenerki Katarzyny Mróz oraz przy wsparciu rzeszy kibiców z Polski i za granicy. Dominik stanie do rywalizacji w sześciu konkurencjach indywidualnych oraz w sztafetach. Będą to konkurencje biegowe na dystansach od 100 do 1500m oraz, nowa dla Dominika dyscyplina, skok w dal.

O zawodach

Organizatorem wydarzenia jest Upsala IF Friidrott oraz Swedish Athletics Federation, Zawody odbędą się według reguł VIRTUS – światowej organizacji sportu osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz WPA – World Para Athletics. Pieczę nad polską reprezentacją sprawuje Związek Stowarzyszeń Sportowych Sprawni-Razem, członek federacji VIRTUS.

Uczestnicy są na miejscu już od 11 czerwca. Obecnie poznają obiekt i przygotowują się do rywalizacji, która dobędzie się w dniach 13-15 czerwca 2024r. Starty Dominika będzie można śledzić już jutro. W czwartek Dominik będzie ścigał się na dystansach 100 i 1500m oraz w sztafecie 4x100m. W kolejnych dniach wystartuje w biegach 200, 400 i 800 m, skoku w dal i sztafecie 4x400m.

Trzymamy kciuki za doskonałe wyniki!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Inne wpisy