sportowcy z zespołem Downa

Sukcesy zawodników SONI na Ogólnopolskich Zawodach Sprawni Razem w narciarstwie biegowym i zjazdowym

W dniach 3-4 marca 2023 r. zawodnicy fundacji SONI uczestniczyli w Ogólnopolskich Zawodach Sprawni Razem w narciarstwie biegowym i zjazdowym. To mistrzostwa dedykowane osobom z niepełnosprawnością intelektualną, w tym z zespołem Downa. W rywalizacji wzięli udział najlepsi w Polsce narciarze – medaliści z lat ubiegłych oraz inni wyszkoleni zawodnicy, którzy szlifowali formę, by w 2023 roku zawalczyć o miejsca na podium. Wśród startujących nie zabrakło reprezentantów kraju na Mistrzostwa Świata VIRTUS w narciarstwie biegowym i alpejskim 2023, które odbędą się już w przyszłym tygodniu w Seefeld w Austrii.

Duma

Już w pierwszym dniu zawodów mieliśmy powody do radości i dumy. Grzegorz Krzemień uplasował się na trzeciej pozycji w slalomie mężczyzn z zespołem Downa, konkurencji bardzo obłożonej z udziałem trzynastu zawodników. W slalomie gigancie Grzegorz zaprezentował świetną technikę jazdy i dotarł do mety czwarty, jedynie 0.64 sekundy za trzecim zawodnikiem.

Upragniony medal w slalomie gigancie zdobyła Zofia Dzięcioł, wszechstronna zawodniczka trenująca pływanie, lekką atletykę i narciarstwo alpejskie. Po porażce, jaką zaliczyła w pierwszym dniu startów (dyskwalifikacja w slalomie), Zofia zmobilizowała się i uważnie podeszła do zjazdów w konkurencji GS. Ta postawa dała jej drugie miejsce oraz potwierdziła doskonałą formę przed nadchodzącymi Mistrzostwami Świata VIRTUS w Seefeld. „Był mały problemik w slalomie, pogubiłam się na ostatniej bramce, ale jestem twarda i następnego dnia zrobiłam wszystko, by jak najlepiej ukończyć wyścig” – komentowała Zofia.

Bardzo dobre miejsca na zawodach zajęła Agnieszka Bauer, która w slalomie pokonała pięć narciarek, wskakując na czwartą pozycję wśród kobiet z ZD. W slalomie gigancie Agnieszka dotarła na metę jako piąta zawodniczka.

Reprezentację narciarską SONI wspiera Samorząd Województwa Mazowieckiego. Dziękujemy!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Inne wpisy