Zgrupowanie pływaków w Gdyni przed VIRTUS Global Games 2023

Pływacy SONI zakończyli zgrupowanie sportowe przygotowujące do startów na mistrzostwach świata VIRTUS Global Games 2023, które odbędą się we Francji w dn. 2-11 czerwca. Ostatni tydzień spędzili w Gdyni, gdzie pod okiem trenera Bartłomieja Kuziary (Twojinstruktor.com) wzmacniali siłę i poprawiali prędkość, pływając dwa razy dziennie na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sopocie.

Zawodnicy i trener korzystali z gościnności Domu Marzeń w Gdyni, który zapewnił dogodne warunki dla pobytu osób z niepełnosprawnością intelektualną. Przyjazne wsparcie asystenckie oraz dostosowana do potrzeb wyczynowców dieta zapewniły poczucie komfortu i pozwoliły skoncentrować się na sportowych celach.

„Zakładany program zrealizowaliśmy w stu procentach. Zawodnicy szybko wdrożyli się w obozowy reżim i bez wahania stawiali do wszystkich treningów. Wykonywali zadania z zaangażowaniem i świadomością, że szykujemy się do mistrzostw. Wszyscy poprawili niedociągnięcia techniczne i szybkość. Końcowy sprawdzian wypadł bardzo pomyślnie” – podsumował na zakończenie Bartłomiej Kuziara.

Poza celem sportowym, zgrupowanie pozwoliło zrealizować też inne ważne zadania. Integracja i wzmacnianie relacji w grupie, nawiązywanie nowych kontaktów, rozwijanie umiejętności komunikacyjnych z nowo poznanymi osobami, którym trzeba się przedstawić i opowiedzieć o sobie. Wreszcie też – świetny trening samodzielności, gdy pod nienarzucającym się okiem trenera i opiekunów z Domu Marzeń, uczestnicy musieli sami zaplanować strój na basen i na spacer, posprzątać pokój, czy przygotować posiłek.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Inne wpisy