Wyjątkowi uczestnicy XI Biegu Na Szczyt Rondo 1!

W sobotę pobiegniemy charytatywnie na szczyt biurowca Rondo 1 w Warszawie, by wesprzeć zbiórkę środków na SOS Wioskę Dziecięcą w Kraśniku, ale też sprawdzić się w nowej dla nas dyscyplinie sportowej: towerrunning. W wydarzeniu uczestniczyć będzie ok. 600 osób, w tym zawodowców i ambasadorów – znanych i lubianych. Zawodowcami w tej działce jeszcze nie jesteśmy, czyli biegniemy jako ambasadorzy. Organizator zaprosił nas do udziału, by wyrazić swoje poparcie dla sportowców z niepełnosprawnością. Z radością je przyjęliśmy, tym bardziej, że za chwilę 21 marca – dzień osób z zespołem Downa, więc chcemy być widoczni:) Czytajcie komunikat organizatora:

Już w najbliższą sobotę, 18 marca odbędzie się jedenasta edycja Biegu Na Szczyt Rondo 1 w Warszawie. Poza ogromem pozytywnych, sportowych emocji, wydarzenie ma charakter charytatywny. Bieg od lat wspomaga podopiecznych SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku. By wesprzeć ten cel, na starcie tegorocznego biegu staną wyjątkowi uczestnicy.

– W dotychczasowej, 10-letniej historii biegu, dzięki wpłatom biegaczy przekazaliśmy łącznie ponad 270 tysięcy złotych na rzecz podopiecznych SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku kwota ta przekroczy 300 tysięcy złotych. Dokładną sumę zebranych środków w tegorocznej edycji biegu podamy w dniu wydarzenia, czyli już w najbliższą sobotę 18 marca – zapowiada Piotr Jakóbik, rzecznik prasowy biegu.

Z wyzwaniem pokonania 38 pięter prowadzących do mety zmierzy się ponad 600 uczestników wydarzenia. Wśród nich znajdzie się ambasador Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce, prezenter telewizyjny Tomasz Wolny.

– To będzie mój pierwszy start w tym biegu. 38 pięter do pokonania brzmi jak wyzwanie, ale jako człowiek czynu, jako mężczyzna i tata lubię takie wyzwania. Biegnę dla dzieci, bo to wydarzenie wspiera SOS Wioski Dziecięce w Polsce, z którymi jestem od lat. Znam dzieciaki, rodziców SOS i ekspertów, którzy na co dzień robią wszystko, by zapewnić swoim podopiecznym prawdziwy dom. Naszym biegiem chcemy narobić trochę hałasu, by jak najwięcej osób dowiedziało się o tym niezwykłym działaniu Wiosek SOS i je wspierało, bo bez tego ta praca będzie niemożliwa – mówi Tomasz Wolny.

Na starcie stanie również Maja Makowska, znana szerzej jako Sugar Woman. To wyjątkowa zawodniczka, która od lat cierpi na cukrzycę typu I, a mimo to propaguje zdrowy, aktywny tryb życia i podejmuje różnorodne, czasem ekstremalne wyzwania sportowe. W ubiegłym roku ukończyła m.in. zawody triathlonowe na dystansie Double Ironman, czyli przepłynęła 7,6 km, pokonała na rowerze 360 km i na koniec przebiegła dystans 84,4 km, czyli podwójny maraton. O tym wyzwaniu – i nie tylko – opowiedziała niedawno w Biegowych Podcastach.

Na szczególną uwagę zasługuje także start Joanny Mazur i Michała Stawickiego. To para należąca do Lekkoatletycznej Kadry Polski Osób Niepełnosprawnych. Joanna jest osobą niewidomą, podczas gdy Michał pełni rolę jej przewodnika.

Tradycyjnie, kilka pięter pokonają też dzieci z SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku, które jak co roku będą obecne w Rondo 1. Tym razem dołączą do nich jeszcze podopieczni Fundacji SONI. To młodzi sportowcy z zespołem Downa, którzy przekraczają bariery społeczne, są ambasadorami zdrowego i aktywnego stylu życia oraz multimedalistami międzynarodowych zawodów sportowych.

Start pierwszego zawodnika XI Biegu Na Szczyt Rondo 1 zaplanowano 18 marca o godz. 10:00. Seria z udziałem znanych osób rozpocznie się ok. 12:45, a finał zawodów planowany jest o godz. 14:00.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej www.biegnaszczyt.pl. Patronami medialnymi wydarzenia są: Biegowe.pl, Eurobuild CEE, MaratonyPolskie.pl, MyCompany Polska oraz NowaWarszawa.pl.


Fakty i liczby dot. Biegu Na Szczyt RONDO 1

Ranga:

Impreza ma rangę Towerrunning 200, dzięki której najlepsi zawodnicy premiowani są punktami do światowego rankingu Towerrunning World Association.

Trasa biegu:

  • bieg na 37. piętro (ale do pokonania jest 38 pięter – w tym piętro 5a)
  • przewyższenie: 142 metry
  • klatka lewoskrętna
  • liczba schodów na jednym półpiętrze: 11
  • liczba nawrotów: 76

RONDO 1

RONDO 1 to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych budynków wysokościowych klasy A+
w Europie Środkowo-Wschodniej. 40-piętrowa wieża oddana do użytku w 2006 roku, znajduje się w centrum warszawskiej dzielnicy biznesowej, przy Rondzie ONZ, w pobliżu stacji metra RONDO ONZ oraz dworca Warszawa Centralna. W skład kompleksu wchodzi także sąsiadujący, 10-kondygnacyjny budynek, w którym mieści się m.in. parking oraz szerokie zaplecze handlowo-usługowe. Rondo 1 oferuje łącznie 66 tys. mkw. powierzchni najmu oraz blisko 500 miejsc parkingowych. Jako pierwszy w Europie wieżowiec, kompleks otrzymał certyfikat ekologiczny LEED Gold w kategorii „Budynki istniejące”. W 2016 roku budynek otrzymał najwyższą w systemie LEED ocenę Platinum. RONDO 1 jest również zdobywcą prestiżowej nagrody Real Green CEE Real Estate Quality Awards 2012 w kategorii „Budynek Roku 2011” oraz CEE Real Estate Quality Awards 2013 w kategorii „Budynek Dekady”. Projekt Rondo 1 opracowała przy współpracy polskich pracowni AZO oraz Epstein renomowana amerykańska firma architektoniczna Skidmore, Owings & Merill.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Inne wpisy