Sportowcy SONI na półmetku igrzysk Virtus Global Games 2023

5 miejsce w stylu grzbietowym na 50 metrów, 5 miejsce w biegu mężczyzn na 1500 metrów, trzy finały pływackie i wiele życiówek to bilans osiągnięć zawodników fundacji SONI na półmetku igrzysk Virtus Global Games.

Od poniedziałku 5 czerwca we francuskim Vichy odbywają się światowe igrzyska Virtus Global Games 2023 z udziałem Reprezentacji Polski Związku Stowarzyszeń Sportowych Sprawni Razem. W jej składzie znajdują się pływacy i lekkoatleci Fundacji SONI, którzy w trzecim dniu rywalizacji mają już na swoim koncie  ogromne osiągnięcia.

W Vichy walczy czterech pływaków sekcji SONI Gliwice oraz zawodniczka trenująca w warszawskim klubie IUKS Muszelka, a także lekkoatleci z klubu RK Athletics w Warszawie – mówi Paulina Gadomska-Dzięcioł z Fundacji SONI. Sportowców wspierają  trenerzy pływania i LA oraz opiekunowie. Pływacy startują w konkurencjach indywidulanych we wszystkich stylach pływackich na różnych dystansach – od 50 do 1500 metrów! Płyną też w sztafetach. Lekkoatleci rywalizują będą w konkurencjach biegowych, skoku w dal, pchnięciu kulą, rzucie oszczepem i trójboju.

Na półmetku igrzysk drużyna SONI może pochwalić się wieloma sukcesami. Piąte miejsce na świecie w wyścigu 50 metrów i siódme w wyścigu 200 metrów stylem grzbietowym zdobyła Elżbieta Sieber. Wspaniale zaprezentowali się Szymon Gromada, który wywalczył kwalifikacje do finału w konkurencji 50 metrów stylem motylkowym. Świetną formą wykazują się Zofia Dzięcioł i Grzegorz Krzemień, bijąc w swoich konkurencjach rekordy życiowe, z determinacja goniąc światową czołówkę. Najwięcej emocji na pływalni wzbudzają wyścigi sztafet. We wtorek drużyna „szybkich i wściekłych” w składzie: Szymon Gromada, Zofia Dzięcioł, Grzegorz Krzemień i Elżbieta Sieber w wyścigu sztafet mieszanych 4×100 metrów stylem dowolnym popłynęła po szóste miejsce, a pierwszego dnia zawodów polska sztafeta męska zajęła siódme miejsce na dystansie 4 x 100 metrów stylem zmiennym.

Na stadionie lekkoatletycznym piąte miejsce na świecie w biegu na 1500 metrów wywalczył Dominik Ulatowski, wyprzedzając wszystkich pozostałych Polaków z zespołem Downa, a Agnieszka Bauer uplasowała się na szóstej pozycji w rywalizacji w trójboju lekkoatletycznym.

Liczymy na to, że francuska Vichy okaże się dla naszych zawodników szczęśliwa także w pozostałej części zawodów – mówi Magdalena Muszyńska z Fundacji SONI. Włożyli bardzo dużo pracy w treningi i przygotowania. Każdy z nich we Francji chciał pobić swoje rekordy życiowe i uplasować się jak najwyżej w stawce najlepszych na świecie zawodników z zespołem Downa. Jak dotąd wypełniają ten cel w stu procentach. 

W igrzyskach Virtus Global Games 2023 w  uczestniczy ponad 1000 zawodników oraz kilkuset trenerów i kadry wspomagającej z 80 różnych krajów. Zawodnicy rywalizują w trzynastu dyscyplinach sportowych. Reprezentanci Polski występują w siedmiu z nich: lekkiej atletyce, kolarstwie, koszykówce, tenisie, tenisie stołowym, piłce ręcznej i pływaniu.

Virtus Global Games odbywają się w dniach 2-11 czerwca 2023 roku. Organizatorem wydarzenia jest należąca do Federacji Virtus Francuska Organizacja Sportu Adaptowanego (FFSA).

Partnerami Fundacji SONI na światowych igrzyskach Virtus Global Games 2023 są: Urząd miasta Gliwice, ZSO nr 7 w Gliwicach, Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, Fundacja Pekao Bank Polski, Fundacja PZU, JJM Can Group oraz Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z zespołem Downa Szansa.’

Starty zawodników SONI na światowych igrzyskach Virtus Global Games 2023

Pływanie

Elżbieta Sieber           50, 100, 200m stylem grzbietowym, 1500m stylem dowolnym

Zofia Dzięcioł              50, 200, 400m stylem dowolnym, 200m stylem zmiennym, 50m stylem motylkowym

Grzegorz Krzemień    50,100m stylem dowolnym, 50,100m stylem motylkowym

Jakub Muszyński       50, 100, 200m stylem klasycznym, 50m stylem dowolnym, 200m stylem zmiennym

Szymon Gromada      50, 100 , 400m stylem dowolnym, 50,100,200m stylem motylkowym

Lekka atletyka

Agnieszka Bauer        skok w dal, pchnięcie kulą, rzut oszczepem, bieg 400m, trójbój

Dominik Ulatowski      bieg 100, 200, 400, 800 i 1500m, skok w dal

Facebook
Twitter
LinkedIn

Inne wpisy