Image
Image

Na świeżo po mistrzostwach

"Sport i udział w zawodach otwiera naszym Podopiecznym drzwi do aktywnego życia społecznego i publicznego" - do posłuchania rozmowa Pauliny Gadomskiej-Dzięcioł w Poranku Radia Warszawa.

Z całego serca D Z I Ę K U J E M Y !!!

Dziękujemy za wsparcie organizacji udziału reprezentantów Polski w Mistrzostwach Europy osób z zespołem Downa, Padwa 2023!
Dziękujemy Każdemu, kto przyczynił się do realizacji marzenia naszych Podopiecznych, tym samym wspierając ich rozwój i dążenie do samodzielności:)

Partnerem fundacji SONI w realizacji przedsięwzięcia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.
Image
chojnice

Polska na medal!

W sobotę we włoskiej Padwie zakończyły się mistrzostwa Europy osób z zespołem Downa. W zawodach uczestniczyła 32-osobowa reprezentacja Polski. Biało-czerwoni rywalizowali w judo, lekkiej atletyce, pływaniu i pływaniu artystycznym. W zawodach wzięło udział łącznie 514 uczestników z 21 państw.
Reprezentanci Polski włożyli ogrom wysiłku i emocji, które zaowocowały wspaniałymi osiągnięciami. Nasza drużyna przywiozła do kraju 27 medali. Najcenniejsze złote krążki zdobyli zawodnicy judo w rywalizacji drużynowej oraz pływaczki artystyczne w konkurencji duetów. W rywalizacji indywidualnej złoto wywalczyła polska lekkoatletka w rzucie dyskiem.

Startują Europejskie Igrzyska osób z zespołem Downa 2023

W poniedziałek 4 września 2023 r. w Padwie startują Europejskie Igrzyska osób z zespołem Downa z udziałem 32-osobowej reprezentacji naszego kraju. W jej składzie znajdzie się siedemnastu utytułowanych zawodników judo, lekkiej atletyki, pływania i pływania artystycznego. Są to sportowcy reprezentujący kluby i sekcje z różnych miejsc w Polsce, multimedaliści zawodów krajowych.

Image

Mistrzostwa Świata w narciarstwie VIRTUS 2023 w relacji Pełnosprawnych TVP1

W marcu w austriackim Seefeld odbyły się Mistrzostwa Świata VIRTUS 2023 w narciarstwie alpejskim i klasycznym dla zawodników z niepełnosprawnością intelektualną. W zawodach uczestniczyła 19-osobowa reprezentacja biało-czerwonych Związku Stowarzyszeń Sportowych Sprawni-Razem, w tym zawodnicy i trenerzy fundacji Sportu Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie! Nasi sportowcy rywalizowali z reprezentacjami czternastu krajów w konkurencjach biegowych i alpejskich.
Prawie 17 lat czekałam, aby udostępnić taką wiadomość. Marzyłam (mając dziecko niepełnosprawne), żeby ktoś dał mojemu synowi szanse - On tę szansę otrzymał. Teraz pora na Wasze pociechy. Szlaki już przetarte i mogę z czystym sumieniem polecić - najlepsze sekcje sportowe dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, z najlepszymi trenerami.

Taka działalność jest bardzo potrzebna. Do tej pory nie było miejsca gdzie nasze dzieci mogły regularnie uprawiać sport, nabywać umiejętności techniczne w wybranej dyscyplinie i przechodzić przez kolejne etapy z myślą o startach w zawodach. Cieszę się, że powstała taka inicjatywa.

Image
Image
Image
Image
Image