Image

Świetny występ Polaków na mistrzostwach świata w lekkoatletyce i tenisie stołowym!

W niedzielę zakończyły się mistrzostwa świata osób z zespołem Downa w lekkiej atletyce i tenisie stołowym, w których Polskę reprezentowało 15 zawodników. Zawody zorganizowane zostały w Czechach przez Sports Union for Athletes with Down Syndrome (SU-DS), organizację zrzeszającą blisko 60 krajów członkowskich, która za główny cel stawia sobie rozwijanie oraz aktywną promocję sportu wyczynowego wśród osób z zespołem Downa. Lokalnym organizatorem było Czeskie Stowarzyszenie Sportowców z niepełnosprawnością intelektualną.

Startują Mistrzostwa Świata osób z zespołem Downa!!

W najbliższy poniedziałek trzynastu Polaków rozpocznie zmagania sportowe w Mistrzostwach Świata SUDS osób z zespołem Downa w czeskim Nymburku i Mladá Boleslav. Nasi zawodnicy będą rywalizować w lekkiej atletyce i tenisie stołowym, broniąc tytułów mistrzowskich zdobytych w ubiegłym roku na Igrzyskach Europy w Ferrarze i walcząc o medale i rekordy.

chojnice

Sześć medali zdobyli lekkoatleci SONI na Mistrzostwach Polski Sprawni Razem!

Sześć medali dwudziestych ósmych Mistrzostw Polski Sprawni Razem w Lekkiej Atletyce zdobyli zawodnicy Fundacji Sportu Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Zawody odbyły się w miniony weekend w Krakowie i zgromadziły stu jeden uczestników z jedenastu województw.  Fundację SONI reprezentowało trzech lekkoatletów z zespołem Downa, którzy rywalizowali w konkurencjach biegowych i skoku w dal. Wszyscy wrócili z medalami, w tym jednym złotym. Drugie złoto było w zasięgu, jednak z powodu błędu trafiło w ręce rywala.

Jedziemy na Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Sprawni Razem!

W dniach 21 i 22 maja 2022r. w Krakowie odbędą się Mistrzostwa Polski Sprawni-Razem w lekkiej atletyce. W zawodach wezmą udział sportowcy - uczniowie i absolwenci szkół specjalnych i integracyjnych. Wśród uczestników nie zabraknie sportowców fundacji SONI. Nasi lekkoatleci reprezentować będą Mazowsze. Wystąpią w konkurencjach dedykowanych zawodnikom z zespołem Downa: bieg 100 i 400m, skok w dal oraz w sztafecie 4x100m.
Image

Sport młodzieży niepełnosprawnej: Europejskie Igrzyska osób z zespołem Downa, Ferrara 2021 w relacji TVP1!

Historyczne Igrzyska Eurotrigames 2021 we włoskiej Ferrarze, z udziałem 28 zawodników z Polski, w relacji TVP1 - magazyn Pełnosprawni!
O przygotowaniach do startów, obawach i nadziejach opowiadają zawodnicy, trenerzy i przedstawiciele fundacji SONI - koordynatora polskiej reprezentacji.

Prawie 17 lat czekałam, aby udostępnić taką wiadomość. Marzyłam (mając dziecko niepełnosprawne), żeby ktoś dał mojemu synowi szanse - On tę szansę otrzymał. Teraz pora na Wasze pociechy. Szlaki już przetarte i mogę z czystym sumieniem polecić - najlepsze sekcje sportowe dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, z najlepszymi trenerami.

Taka działalność jest bardzo potrzebna. Do tej pory nie było miejsca gdzie nasze dzieci mogły regularnie uprawiać sport, nabywać umiejętności techniczne w wybranej dyscyplinie i przechodzić przez kolejne etapy z myślą o startach w zawodach. Cieszę się, że powstała taka inicjatywa.