Warszawski Ratusz pogratulował uczestnikom igrzysk Eurotrigames 2021!

19 listopada 2021r. w Pałacu Ślubów na Pl. Zamkowym w Warszawie stołeczna część polskiej reprezentacji na igrzyskach Eurotrigames 2021 spotkała się z panią Prezydent Warszawy Renatą Kaznowską. Spotkanie było niezwykłe, ponieważ po raz pierwszy nasi zawodnicy zostali tak oficjalnie docenieni przez władze miasta Warszawa.

chojnice

Zawodnicy sekcji gliwickiej popłynęli z okazji Święta Niepodległości!

6 listopada 2021r. pływacy sekcji gliwickiej SONI wzięli udział w zawodach Masters z okazji Święta Niepodległości w Radlinie. Rywalizowali z pełnosprawnymi starszymi kolegami, nie ustępując im ani kroku. Był to pierwszy występ naszych sportowców na zawodach pływackich organizowanych przez Need For Swim.

Sportowcy SONI spisali się na sześć medali!

4 listopada 2021r. nasi pływacy z sukcesem uczestniczyli w XVII Mazowieckim Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych. Alicja, Zosia i Kuba startowali w dwóch konkurencjach: stylem dowolnym i stylem grzbietowym na 50m. Każdy z biegów zawodnicy zakończyli zdobyciem najwyższych pozycji medalowych, wykazując wysoką formę i świetną technikę!

Projekt sportowy przy wsparciu ZSS Sprawni-Razem i Ministerstwa Sportu!

Z radością przekazujemy informację o zrealizowaniu kolejnego zadania: "Organizacja zajęć sportowych sekcji lekkoatletycznej SONI", które było możliwe dzięki wsparciu ZSS "Sprawni-Razem" i dofinansowaniu przez Ministerstwo Sportu!

Sport młodzieży niepełnosprawnej: Europejskie Igrzyska osób z zespołem Downa, Ferrara 2021 w relacji TVP1!

Historyczne Igrzyska Eurotrigames 2021 we włoskiej Ferrarze, z udziałem 28 zawodników z Polski, w relacji TVP1 - magazyn Pełnosprawni!
O przygotowaniach do startów, obawach i nadziejach opowiadają zawodnicy, trenerzy i przedstawiciele fundacji SONI - koordynatora polskiej reprezentacji.

Prawie 17 lat czekałam, aby udostępnić taką wiadomość. Marzyłam (mając dziecko niepełnosprawne), żeby ktoś dał mojemu synowi szanse - On tę szansę otrzymał. Teraz pora na Wasze pociechy. Szlaki już przetarte i mogę z czystym sumieniem polecić - najlepsze sekcje sportowe dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, z najlepszymi trenerami.

Taka działalność jest bardzo potrzebna. Do tej pory nie było miejsca gdzie nasze dzieci mogły regularnie uprawiać sport, nabywać umiejętności techniczne w wybranej dyscyplinie i przechodzić przez kolejne etapy z myślą o startach w zawodach. Cieszę się, że powstała taka inicjatywa.